World Championship for Nations 2013 Poland, Warsaw

Z przyjemnością informujemy, że w 2013 r. Zarząd Okręgu Mazowieckiego  Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie wraz z Zarządem Głównym PZW  są organizatorami prestiżowych na arenie międzynarodowej zawodów sportowych 60. MISTRZOSTW ŚWIATA SENIORÓW W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM - WARSZAWA 2013.

Areną jubileuszowych mistrzostw - zgodnie z planem imprez sportowych zatwierdzonym przez Międzynarodową Federację Wędkarstwa Sportowego CIPS będzie Kanał  Żerański w dniach 12-15 września 2013 r.  Udział w zawodach już zapowiedziało 40 zagranicznych reprezentacji, a wśród nich wielu czołowych zawodników.

Zobaczymy również reprezentację Polski, która będzie broniła tytułu drużynowego mistrza świata zdobytego w ubiegłym roku w Republice Czeskiej. Te zawody z pewnością   przyciągną do naszej stolicy wielu sympatyków światowego wędkarstwa wyczynowego i zwrócą uwagę krajowych  i zagranicznych mediów. Program mistrzostw przewiduje oficjalny trening drużyn narodowych w dniach 9 - 13 września 2013 r (w wyznaczonych sektorach treningowych przy ul. Modlińskiej)  oraz dwa dni  rywalizacji - w sobotę 14 września i niedzielę 15 września  w godzinach 10.00 - 14.00, w pięciu sektorach rozmieszczonych po wschodniej stronie Kanału Żerańskiego na wysokości  Białołęki i Kobiałki (4 - 9 km kanału).   Kanał Żerański w rejonie mistrzostw ma szerokość około 30 m i głębokość do 4 m.  Występuje w nim wiele atrakcyjnych gatunków ryb, a najliczniej: leszcz, płoć, krąp, karaś,  karp, lin, okoń i ukleja. I prawdopodobnie te  gatunki będą najczęściej łowione przez zawodników.  Dla kibiców i obserwatorów mistrzostw przygotowaliśmy wydzielony sektor na lewym brzegu kanału, skąd będzie doskonale widać rywalizujących zawodników i holowane ryby za pomocą długich, 11-metrowych wędzisk.

Uchwała nr 94, Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z dnia 25 stycznia 2013 r.